O zdrowym stylu życia w Strefie Rozwoju Kobiety

W poprzednim poście pisałam Wam o spotkaniu z dietetykiem Jakubem Antczakiem oraz instruktorem Nordic Walking Marcinem Deruckim. To jednak tylko dwa z pięciu spotkań, które odbyły się w pierwszym bloku tematycznym w Strefie dotyczącym zdrowego stylu życia. Wszystkie wydarzenia na bieżąco mogliście śledzić na fan page’u na facebook’u (www.facebook.com/StrefaRozwojuKobiety).

Ja dziś po zakończonej już I edycji Strefy Rozwoju Kobiety chcę Wam napisać kilka słów z perspektywy czasu.

W listopadzie Strefa przeniosła się na chwilę na zajęcia do Fitness Planet w Turku. W siłowni Moniki Łechtańskiej pod jej okiem mogłyśmy poczuć na sobie w ciągu zaledwie godziny kilka różnych rodzajów ogólnie pojętego fitness. W zależności od kondycji jedne Panie wychodziły blade, inne różowe, a jeszcze inne czerwone, a nawet fioletowe na twarzy ;) Najwytrwalsze zostały ze mną jeszcze na siłowni, aby zapoznać się choćby z bieżnią magnetyczną. Świetne urządzenie do zdobywania własnego Mount Everestu. Polecam!

 

 

Jeszcze grudniu, przed świętami odwiedziła nas dwukrotna Mistrzyni Polski oraz reprezentantka Polski w siatkówce halowej Kamila Frątczak – rodowita Turkowianka Dzięki rozmowie z nią poznałyśmy siłę motywacji w sporcie i dowiedziałyśmy się więcej o jej dyscyplinie „od kuchni”, jak to naprawdę wygląda, ile trzeba włożyć wysiłku i ilu trzeba wyrzeczeń, aby stawać na najwyższym podium. Była to inspirująca historia osoby, która wiele osiągnęła, ale jest skromną i sympatyczna kobietą, kobietą sukcesu!

 

 

A zaraz w nowym roku odbyło się ostatnie spotkanie w tym bloku, dotyczące stylizacji sylwetki. Bez względu na to jak ktoś o siebie dba i ile waży, wiedza i umiejętność doboru stroju do typu sylwetki jest ważna. Być może wbrew pozorom nie było to szkolenie o tym jak zakryć zbędne fałdy, ale o tym jak wyeksponować zalety sylwetki, a niedociągnięcia zakryć. To szkolenie prowadziłam osobiście, bo są to bliskie mi tematy i pokrewne z moją pracą zawodową dla Oriflme.

 

 

Na zakończenie tematyki zdrowego stylu życia zapytałam Uczestniczki co zostało wprowadzone do ich życia codziennego. Oto co m.in. usłyszałam:

- czytam etykiety produktów żywnościowych,

- zwracam uwagę na chleb jaki kupuję,

- zaczęłam chodzić na siłownię, z kijkami, jeździć rowerem,

- bardziej rozważnie wydaję pieniądze na stroje, kupując te które pasują do mojej sylwetki, a niekoniecznie tylko te modne.

 

O komunikacji przeczytacie w kojenym poście :)

Pozdrawiam!
Joanna